Májusi meghívó

A meghívó letölthető itt: meghivo.pdf

MEGHÍVÓ – 2020 MÁJUS

gyülekezetünk 73 Éves –

Kedves Olvasó, kedves Testvérünk az Úr Jézus Krisztusban!

Örömmel hallottuk, hogy az állam és az egyházak megegyezése értelmében május 10-től lehet újra nyilvános istentiszteleteket tartani a templomokban – de szigorú feltételek mellett. A lent részletesen leírt szabályok augusztus végéig érvényben vannak. A Lutherkirche rendelkezésünkre áll, a gyülekezeti házról azonban le kell mondanunk és szeretetvendégséget sem tarthatunk.

Mindezek ellenére hálásak vagyunk Istennek, hogy ha szűk keretek közt is, de mégis személyesen találkozhatunk, együtt imádkozhatunk és Isten igéjét hallhatjuk. Az istentiszteleteket felvesszük videóra, hogy azokhoz is, akik nem tudnak a jelen feltételek mellett eljönni, az interneten keresztül mégis eljusson az evangélium, legalább ilyen formában tartsák a kapcsolatot a közösséggel!

Stuttgart-Bad Cannstatt – Május 10. Cantate vasárnapja

Lutherkirche, Waiblinger- és Martin-Luther-Str. sarkán, du. 3 órakor istentisztelet.
Igehirdetés: „
Legyetek háládatosak!” (Kolossé 3,12-17). Az istentisztelet után rövid anyák-napi köszöntő a templomban.

Stuttgart-Bad Cannstatt – Május 31. Pünkösd vasárnapja

Igehirdetés: „
Így szól az Isten: Kitöltök lelkemből minden halandóra” (Ap.Csel. 2,1-21).

Szülők figyelem! Sajnos még nem tarthatunk gyerekistentiszteletet!

Heilbronn-Sontheim

Matthäuskirche, Lauffenerstr. 7.
Májusban nem tartunk istentiszteletet.
A következő istentiszteletünk
június 21-én lesz du. 3 órakor.

Istentisztelet-tartásnak feltételei az Evangelischer Oberkirchenrat rendelete szerint (2020.04.30):

1. A hívek egymástól 2m távolságban kell üljenek az erre kijelölt helyeken. Egy háztartásban élők ülhetnek közel egymáshoz. A Lutherkirche-ben 60 ilyen kijelölt hely van. A karzaton csak az orgonista tartózkodhat. A templom elhagyása soronként történik.

2. A templomba belépők lehetőleg hozzanak magukkal az orrot és a szájat befedő maszkot. Templomi énekeskönyveket nem szabad használni, csak sajátot. (Az istentiszteletet éneklapokkal tartjuk.)

3. Ajtókat, padokat, más érintési felületeket rendszeresen kell fertőtleníteni. Fertőtlenítőszert kell legyen a bejáratnál készenlétben.

4. Egyenlőre nem lehet úrvacsorát tartani. Keresztelők is csak külön istentiszteleten kis létszámmal engedélyezettek. Konfirmációt, esküvőt valószínűleg csak ősztől lehet tartani. Temetések lehetségesek max. 50 résztvevővel – és a fent megírtak betartásával. Szabadtéri istentiszteletek max. 100 látogatóval engedélyezettek. Gyerekistentiszteletek az óvodák / iskolák megnyitása előtt nem engedélyezettek.

Ez a rendelet érvényes 2020 augusztus 31-ig.

MÁJUSI GYÜLEKEZETI HÍREK

Megújult a honlapunk!
A Magyarországi Evangélikus Egyház jóvoltából szép és ízléses keretet kaptunk,
hogy istentiszteleteink időpontját és helyét közölhessünk, gyülekezeti híreket közzétehessünk
és a kapcsolatot kereső emberek könnyedén megtaláljanak minket.
Az új honlap e
lérhető az eddigi címen www.utitars.de , ill. közvetlenül https://stuttgart.egyhazkozseg.hu címen.
A honlapon megtalálhatók a videó-istentiszteletek is.

A május 8-ra tervezett presbiteri gyűlés elmarad és majd bepótoljuk júliusban.

A keddi Beszélgető kör jelenleg nem tarthat összejöveteleket.

A Fiatal családok beszélgető köre internetes találkozókat szervez.
Néhány nappal előtte jelezzük whatsapp-en.
Érdeklődni lehet a Vita családnál.