Novemberi meghívó és Őszi Konferencia

2022 Istentiszteleti program
Novemberi meghivo (pdf)

MEGHÍVÓ – 2022 NOVEMBER
– gyülekezetünk 75 éves –

Istentiszteletek :

Stuttgart-Bad Cannstatt – November 13. – az egyházi év utolsó előtti vasárnapja

Figyelem: VÁLTOZÁS!!!
Pauluskirche, Fellbach Bahnhofstrasse 88, du. 15.30 órakor istentisztelet úrvacsorával

Lutherkirche, Waiblinger- és Martin-Luther-Str. sarkán, du. 3 órakor istentisztelet
Igehirdetés: „… nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel” (Fil 2,5-11).
Az istentisztelet után szeretetvendégséget tartunk, ahová mindenkit hívunk és várunk!

Az istentiszteletek alatt gyermek-istentiszteletet is tartunk!
Az istentiszteletet élőben közvetítjük:
https://www.facebook.com/utitars.de .

Heilbronn-Sontheim

Novemberben nem tartunk istentiszteletet. Következő istentiszteletünk december 18-án lesz.
Szeretettel hívogatunk mindenkit a stuttgarti alkalmainkra.


NOVEMBERI GYÜLEKEZETI HÍREK

November 12-13-án tartjuk az idei őszi konferenciánkat a Magyar Kultúrintézet termében.
Meghívó a hátoldalon!

***

Lelkészeink igehirdetései megtalálhatók www.utitars.de c. honlapunkon .
A gyülekezeti Facebook-oldalon utólag is lehívhatók az élő-adásban közölt istentiszteleteink: https://www.facebook.com/utitars.de

***

A Fiatal családok beszélgető köre újra indult.
Érdeklődni lehet a Vita családnál ( norbivita@gmail.com ).

***

Gyülekezetünk kontószáma: Ungarischer Ev.-Luth. Seelsorgedienst in Deutschland,
(IBAN) DE 58 6005 0101 0001 1800 84 – (BIC) SOLADES


Szeretettel várunk mindenkit az istentiszteleteinkre!

a presbitérium és a lelkészek


MEGHÍVÓ az ŐSZI KONFERENCIÁRA

Stuttgart, 2022. november 12. – 13.

Hatalom és kiszolgáltatottság”

A hatalommal való bánás mindig is próbára tette is az embert, és teszi ma – azt is, aki a hatalmat gyakorolja és azt is, aki fölött a hatalmat gyakorolták. Hiszen a hatalommal vissza is lehet élni;
a hatalomra jutás lehet magától adódó, örökölt, lehet közfelkiáltással legitim módon megszerzett, de csalással vagy erőszakkal bitorolt is. Tulajdonképpen minden emberi viszonyban szerepel a hatalom – valamilyen erősebb vagy gyengébb formában. Hogyan bánunk egymással és vállaljuk-e a felelősséget, ami a hatalom gyakorlásával együtt jár?

Szekuláris és demokratikus világunkban a hatalom az emberi együttélésnek szükséges velejárója és elvileg kontrollált módon ideiglenesen alkalmazható. Mi van, ha a kontroll gyengélkedik, nem működik vagy korrumpálódott? Keresztény szemmel minden hatalom-gyakorlás Istentől kapottt feladat, amiért Isten előtt felelősek vagyunk. Hogyan láthatjuk a Szentírás fényében, hogy mi a hatalom helyes alkalmazása életünkben, társadalmunkban? Mit mutat nekünk Jézus példája, akiről olyan ellentétes kijelentések vannak, mint pl. „Nékem adatott minden hatalom a földön és a mennyben …” (Máté 28,18) és „… megalázta magát és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.”

Szombaton egész nap, majd vasárnap délelőtt a bevált módon megpróbáljuk sokszínű megközelítéssel, előadásokkal, beszélgetéssel és áhítatokkal körüljárni a témát. A vasárnap délutáni istentisztelet és szeretetvendégség is kapcsolódik a témához, de attól függetlenül is látogatható.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Időpont: november 12., szombat reggel 9-től 19 óráig, november 13., vasárnap délig, ill. Cannstattban Fellbachban este 18 óráig.

A konferencia helye: Liszt Intézet, Magyar Kulturális Központ, Christophstr. 7, Stuttgart.
Elérhetősége: S-Bahn („Stadtmitte” megálló, onnan gyalog 8 perc); villamos (U-Bahn „Österreichischer Platz” megálló, 4 perc gyalogút). Aki autóval jön helyet kaphat az épület alatti mélygarázsban (fizetős).

Figyelem: VÁLTOZÁS!!!
Pauluskirche, Fellbach Bahnhofstrasse 88, du. 15.30 órakor istentisztelet úrvacsorával

Vasárnap du. istentisztelet a cannstatti Luther-Kircheben, majd szeretetvendégség.

Étkezés: A belvárosban számos étkezési lehetőség van. Mindenki saját szervezésben oldja meg a maga ebédjét. Az intézetben kávét és ásványvizet kínálunk. Egyébb kínálni valót szombartra és vasárnapra egyaránt örömmel fogadunk!

A mielőbbi jelentkezéseket kérjük a Ludroczki házaspárhoz
(07150/3517593 vagy ludroczkiangela@yahoo.com)