Decemberi meghívó

2023-december-meghivo (pdf)
2024 Istentiszteleti program (pdf)

MEGHÍVÓ – 2023 DECEMBER
– gyülekezetünk 76 Éves –

Istentiszteletek :

Stuttgart-Bad Cannstatt – December 10. – Advent 2. vasárnapja
Lutherkirche, Waiblinger- és Martin-Luther-Str. sarkán, du. 3 órakor istentisztelet
Igehirdetés: „Tartsd meg, amid van!” (Jelenések könyve 3,7-13). Az istentisztelet után a gyülekezeti házban szeretetvendégséget tartunk, amin betlehemes játékkal szerepelnek a Konzuli Magyar Iskola diákjai és fellép a Csöbörcsök Táncegyüttes gyermekcsoportja.

Heilbronn-Sontheim – December 17. – Advent 3. vasárnapja
Matthäuskirche, Lauffenerstr. 7., du. 3 órakor istentisztelet úrvacsorával
Igehirdetés: „A dicső király bevonulása” (Zsoltár 24). Utána szeretetvendégség a gyülekezeti házban.

Stuttgart-Bad Cannstatt – December 25. – Karácsony ünnepe
Lutherkirche, Waiblinger- és Martin-Luther-Str. sarkán, du. 3 órakor istentisztelet úrvacsorával
Igehirdetés: „Akit Isten küldött” (János 3,31-36). Utána a gyülekezeti házban karácsonyi szeretetvendégség énekléssel, versmondással. Az elhangzó verseket Sauerwein Ilonával szíveskedjünk egyeztetni (tel. 07031-276524, ilona.sauerwein@gmx.de)

Szülők figyelem: A cannstatti istentiszteletek alatt gyermek-istentiszteletet is tartunk!
A cannstatti istentiszteleteket élőben közvetítjük, elérhető a https://www.facebook.com/utitars.de alatt.

ONLINE-BIBLIAÓRA:
Következő bibliaóránk csütörtökön, december 14-én 19.30 órakor lesz. A meghívólistára feliratkozni a lelkészi hivatalban lehet (ungarischegemeinde.stuttgart@googlemail.com). Időben elküldjük azt az internetes belépőt (Teams). Minden érdeklődőt szeretettel várunk!


DECEMBERI GYÜLEKEZETI HÍREK

A Stuttgarti Főkonzulátus meghívásra részt veszünk az MTVA „Jónak lenni jó” karácsonyi adománygyűjtő akcióján, melyet a stuttgarti magyarok december 17-én, 11.30 órakor a Bruder Klaus templomban ökumenikus istentisztelettel, cserkészprogrammal, azt követő közös ebéddel és gyermekfoglalkoztatással szerveznek. A rendezvény bevétele a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika Fejlődéstámogató Központjának fejlesztésére szolgál. Süteményadományok ott helyben értékesítésre kerülnek.


A gyülekezeti Facebook-oldalon utólag is lehívhatók az élő-adásban közölt istentiszteleteink (https://www.facebook.com/utitars.de), amire nem kell külön bejelentkezni.


A gyülekezetünk szervezése és fenntartása folyamatos költségeket jelent. Egész évben fogadunk adományokat kiadásaink fedezésére. Isten áldása legyen az adakozókon és adományaikon!
Gyülekezetünk kontószáma: Ungarischer Ev.-Luth. Seelsorgedienst in Deutschland,
(IBAN) DE 58 6005 0101 0001 1800 84 – (BIC) SOLADESSzeretettel várunk mindenkit istentiszteleteinkre és alkalmainkra!
Istentől áldott ádventet és karácsonyi ünnepeket
és boldog újévet kívánunk!
a presbitérium és a lelkészek