Istentiszteletek

A 2020-as évi program letöltése itt:
2021 Istentiszteleti program

FIGYELEM!

Istentisztelet-tartásnak feltételei az Evangelischer Oberkirchenrat 2021 januári rendelete alapján:

• A hívek továbbra is egymástól 2m távolságban kell üljenek az erre kijelölt helyeken. Csak egy háztartásban élők ülhetnek közvetlen egymás mellett.

• Fertőtlenítőszer van a bejáratnál készenlétben.

• Az istentisztelet egész ideje alatt kötelező a kórházi operációs, ill. FFP2-kivitelezésű orr-száj-maszk viselése.

• Zárt helységben nem engedélyezett a közös éneklés, csupán szólista, ill. 4-5 tagú kórus énekelhet.

• Gyermek-istentisztelet, úrvacsora, keresztelő, konfirmáció, esküvő, temetés megtartása engedélyezett a higiéniai előírások betartásával.

• Mindenkinek ki kell töltenie egy jelenléti lapot (név, cím, telefon). Családonként egy lap elegendő, de minden személyt fel kell rajta tüntetni. Ezeket megőrizzük és négy hét után megsemmisítjük. Esetleges infekció esetében kötelesek vagyunk az ellenőrző szerveknek a jelenléti lapokat átadni.

Jelenleg nem tarthatunk szeretetvendégséget sem.

STUTTGART: Minden hónap második vasárnapján és az egyházi ünnepeken (karácsony, húsvét, pünkösd) tartunk istentiszteletet a Stuttgart-Bad Cannstatt-i Lutherkirche-ben (Waiblingerstraße és Martin-Luther-Straße sarkán), 15 órai kezdettel. Az istentisztelet alatt gyerekek számára gyerekistentiszteletet tartunk. Közösen kezdünk, majd a gyerekek elvonulnak a gyülekezeti házba.
Az istentiszteletet követően a gyülekezeti terembe hívogatunk szeretetvendégségre.
Úrvacsora az egyházi ünnepeken, újkenyérre és az őszi konferencia alkalmából van.
Augusztusban a nyári szünet miatt nincsen istentisztelet.

HEILBRONN: Jelenleg évente ötször tartunk istentiszteletet a Heilbronn-Sontheim-i Matthäuskirche-ben (Lauffenerstr.7), 15 órai kezdettel.
Úrvacsora Nagypénteken és újkenyérre.
Ezt követően a gyülekezeti terembe hívogatunk szeretetvendégségre.

ÉVI PROGRAM

A 2020-as évi program letöltése itt:  2021 Istentiszteleti program